piątek, 7 czerwca 2013

Niebieskie Kanzashi

Ot taka mała wariacja z dwoma kolorami białym i niebieskim. Pokażę w kilku zdjęciach jak ze schematycznego rysunku powstają moje robótki :)

Podstawa zaczynamy od znalezienia jakiejś niepotrzebnej kartki i ołówka z obgryzioną gumką - jak nie ma gumki to znaczy, że intensywnie myślałam nad wyglądem kanzashi - muszę zainwestować a ołówek automatyczny ;) tam nie ma gumki - no jest ale na tyle mała, że się stanowczo na nią nie skuszę :)

Zaczynamy od rysunku schematycznego ;)

rysunek schematyczny
Mało atrakcyjne przyznam ale to tylko projekt ;) nie musi być cudowny i dokładny - grunt to wiedzieć jak to wszystko rozmieścić i - tutaj ołówek zasłania - zrobić sobie notatki ile jakich płatków i w jakich wymiarach ;) No i kolory jak je rozdysponować ;) Ja już wiem, że będę potrzebowała trzy wielkości kwadratów.



Mam przygotowane kartonowe wzorniki o różnych wymiarach od 6 cm po 2.5 cm. Obrysowuję na tkaninach ołówkiem kwadraty i powstaje taka szachownica :) oczywiście tyle ile potrzebuje i w odpowiednich wymiarach :) Po narysowaniu bierzemy narzędzie zbrodni czyli nożyczki. Tniemy tkaninę białą i niebieską na kwadraty dwa kolory wedle rozpiski jaką zrobiłam wcześniej.

pocięte kwadraty
Tak przygotowane kwadraty grupuję sobie wedle rozmiaru ;) z kolorem nie musze bo jeszcze je rozróżniam ;] hehehe ;) Mam przygotowanych 6 cm białych i niebieskich, 5 cm białych i niebieskich i białych 3 cm.

i Tutaj magia - ^_^  - PLUM ! :D

W oto magiczny sposób mam przygotowane już wszystkie płatki i trzonki ;) Trzonki dwa duże o średnicy ok 3 cm ( moneta 5 zł ) i jeden o średnicy 2 cm ( moneta 50 gr ).
Płatki ostre - po 8 sztuk na każdego kwiatka :) z czego:
- Duże niebieskie płatki to 6 cm kwadraty plus 3 cm białe.
- Średni kwiatek - płatki 5 cm białe i niebieskie składane wspólnie
- Mały kwiatek - płatki 3 cm białe i niebieskie wspólnie składane.

W przyszłości pokażę w jaki sposób można składać dwa kolory ze sobą. 
Naklejamy płatki na trzonki.

I mamy już gotowe :) teraz tylko ozdobić serca jakimiś koralikami i metalowymi elementami i gotowe ;)
Z pozostałych kwadratów ( bo mi zostały ) robię białe listki 3 x 6 cm i 3 x 3 cm i doklejam do kwiatków. Jak kiedyś wspomniałam - projekt ulega często zmianie w trakcie realizacji - u mnie to norma dlatego na rysunku nie ma nic co by mogło wyglądać jak płatki ;)
Szybka droga od rysunku po skończoną pracę. Wymiar powstałej ozdoby to prawie 17 cm ;) Będzie na bezbarwym grzebyku do wpięcia we włosy. Tak duże rozmiary ozdób mają wadę - są zbyt ciężkie do umocowania ich na kokówce - dlatego warto zainwestować w grzebyki ;)


Miłego noszenia ^_^

1 komentarz: